Шановні  абоненти АТ «Одесагаз»!

Мета цієї статті - донести до Вас законну позицію Оператора газорозпод

   

Шановні  абоненти АТ «Одесагаз»!

Мета цієї статті - донести до Вас законну позицію Оператора газорозподільних мереж з питань безпечної експлуатації внутрішньобудинкових  систем газопостачання  (далі - "ВБСГ") багатоквартирних будинків  в рамках діючого законодавства.

Щодо власності ВБСГ багатоквартирного будинка

Діючим законодавством безальтернативно встановлено, що внутрішньобудинкова система газопостачання багатоквартирного будинку є невід'ємною частиною інженерних комунікацій багатоквартирного будинку та знаходиться в спільній власності усіх власників багатоквартирного будинку.

Згідно з п. 1 глави 5 розділу ІІІ Кодексу газорозподільних систем, власники (балансоутримувачі,управителі), на балансі чи в управлінні яких знаходяться багатоквартирні будинки чи  гуртожитки (незалежно від того, є вони споживачами природного газу чи ні), укладають з Оператором ГРМ, до об’єктів газорозподільної системи якого підключені зазначені будинки/гуртожитки, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно їх внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Таким чином, АТ «ОДЕСАГАЗ» має здійснити заходи з укладання з їх власниками/балансоутримувачами/управителями актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін (далі – «Акт»). За відсутності Акту, відповідальність АТ «ОДЕСАГАЗ» за належне утримання та стан газорозподільних мереж закінчується на вимикаючому пристрої, що встановлюється на вводі в будинок до внутрішнього газопроводу, включаючи газопровід, прокладений в футлярі через стіну будинку. Це в свою чергу не дає можливості забезпечити технічне обслуговування ВБСГ.

Щодо послуг з технічного обслуговування.

АТ «ОДЕСАГАЗ» має здійснити заходи з укладання договору на технічне обслуговування ВБСГ у багатоквартирному будинку тільки з власником/балансоутримувачем/управителем багатоквартирного будинку. 

АТ «ОДЕСАГАЗ» не має законних підстав для укладання індивідуальних договорів з індивідуальним споживачем на технічне обслуговування ВБСГ в багатоквартирному будинку, так як індивідуальний споживач не може нести відповідальність за комунікації, які знаходяться в спільній власності і неможливо виділити їх індивідуальну частку в натурі.

Також власник/управитель не має права відмовитися від підписання такого договору. Згідно вимог чинного законодавства, у випадку незабезпечення технічного обслуговування ВБСГ у багатоквартирному будинку, розподіл природного газу припиняється.

Щодо до оплати послуг по технічному обслуговуванню.

Згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Обов’язкового переліку робіт (послуг), витрати на які включаються до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території» (№ 190 від 27.07.2018 р.) до витрат, які включаються до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, включені роботи з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання,.

З 2015 року витрати на технічне обслуговування ВБСГ не закладені до розрахунку тарифу на послуги з розподілу природного газу – це рішенняНаціональної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,  єдиного державного органу, який регулює усю діяльність щодо розподілу газу. Це підтверджується  «Тимчасовою методикою визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу» (що затверджена постановою НКРЕКП № 389 від 14.06.2018 р., та набрала чинності 18.01.2019 р.).

Тобто,  послуги АТ «ОДЕСАГАЗ» з технічного обслуговування надаються виключно на платній основі поза межами оплати послуг з розподілу природного газу, відповідно до укладеного договору.

АТ «ОДЕСАГАЗ» повідомляє, що відновлення розподілу природного газу на об’єктах споживачів буде здійснюватися  тільки при  виконанні всіх  вимог Правил безпеки систем газопостачання, Кодексу газорозподільних систем та Законів  України «Про ринок природного газу» і «Про житлово-комунальні послуги».

Просмотров: 1677