Шановні споживачі природного газу, мешканці Одеської області та м. Чорноморськ!

В останні дні в засо

Шановні споживачі природного газу, мешканці Одеської області та м. Чорноморськ!

В останні дні в засобах масової інформації з'явились повідомлення про начебто збільшення вартості комунальних послуг, пов'язаних із природним газом, майже у три рази.

Враховуючи чутливість цього питання серед мешканців Одеської області надаємо наступні роз'яснення.

07 жовтня 2019 року відбулося засідання Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі- НКРЕКП), у формі відкритого слухання, на якому було ухвалено   рішення №2080  щодо прийняття Постанови  НКРЕКП  «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП» (щодо внесення змін до Кодексу газорозподільних систем, Типового договору розподілу природного газу і Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу).

Зазначеною Постановою  передбачається:

  • зміна принципів визначення величини потужності для споживачів природного газу – перехід від приєднаної потужності до замовленої потужності, що буде максимально відповідати їх потребам;
  • спрощення процедури замовлення потужності на основі статистичних даних обсягів споживання природного газу кожного споживача у минулих періодах;
  • додатковий захист побутових споживачів;
  • визначення процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги розподілу природного газу.

Зміна принципів формування вартості послуг з газопостачання полягає у наступному:

  1. Вартість  послуг, пов'язаних із споживанням природного газу,  для споживачів всіх категорій складатися з двох частин, а саме безпосередньо вартості обсягу природного фактично спожитого природного газу та вартості послуг розподілу природного газу (доставка природного газу безпосередньо до споживача).
  2. Річна вартість послуг з розподілу природного газу для побутових споживачів визначається за формулою: обсяг  споживання природного газу в минулому році, помножена  на тариф послуги з розподілу. При цьому споживач щомісячно сплачує  1/12 частину річного тарифу послуг з розподілу виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цім споживачем за газовий рік незалежно від фактичного обсягу споживання природного газу  в поточному місяці.
  3. Вартість послуг з розподілу природного газу виключається з вартості природного газу для споживачів. Тобто фактична вартість обсягів природного газу буде зменшена відносно поточної ціни газу.

Такий підхід дозволить знизити для споживача фінансове навантаження за послугу розподілу природного газу в пікові періоди споживання (насамперед в опалювальний період).

Інформація про річну вартість послуг розподілу природного газу та розмір щомісячного платежу буде розміщено на сайті АТ "ОДЕСАГАЗ" по кожному споживачу в розділі "Особистий кабінет" після кінцевого затвердження розміру  тарифу послуг з розподілу підприємства.

 

 

Просмотров: 2337